Šport in športna tekmovanja

Štirje športni dnevi v enem - 19. 12. 2019

V četrtek, 19. decembra 2019, smo imeli učenci predmetne stopnje drugi letošnji športni dan.

Učenci 6. razredov smo se ob 8.30 odpeljali na pokriti kranjski bazen. Najprej smo se razdelili v skupine po 8 in nato krožili po osmih postajah. Preizkusili smo se v potapljanju, mini vaterpolu, košarki v vodi, teku v napihnjeni žogi, teku po vodni blazini in v napihnjenem valju, igranju z gusarskim splavom, na koncu pa je sledil še preizkus plavanja.

Sedmošolci smo se odpravili v Bit center v Ljubljano. Tam so nas razdelili v skupine, in sicer 3 skupine deklet in 2 skupini fantov. Krožili smo po petih postajah: hokej, badminton, plezanje, arkadni ples ter just dance. Športni dan je bil zelo zanimiv, utrinke z njega pa najdete na fotografijah.

Osmošolci smo se zjutraj z avtobusom odpeljali do Squashlanda Ljubljana, kjer je potekala triurna vadba. Med drugim smo igrali squash in odbojko ter se preizkusili v just dancu.

Učenci 9. razredov smo se odpravili v ljubljanski Woop. Na začetku smo se ogreli, nato pa nadaljevali po vodenem programu, tako da smo skakali, tekmovali in uživali. Po kakšni uri skupinskega skakanja pa smo se razšli in vsak je skakal, kjer in kakor je želel. Bilo je super!

Taja Golc, 6. a, Nina Antolič, 7. b, Štefan Jošt, 8. c, Neža Meglič, 9. a

Foto: Brina Korenčan, 6. a, Gaber Valjavec, 7. b, Jaka Kuhar, 7. b, Matej Triler, 9. b