Vremenar na obisku - 29. 1. 2020

V sredo, 29. 1. 2020, smo imeli drugošolci na centralni šoli prav poseben obisk. Ker se učimo o vremenu, nas je obiskal Gašperjev očka, gospod Klemen Šavs, ki ima zelo zanimiv poklic. Je vremenar na letališču Brnik in spremlja vreme, ki je zelo pomembno za letalski promet. Izvedeli smo veliko zanimivih stvari o njegovem poklicu ter o vremenu. Gospod Klemen nam je povedal, da  se moramo za poklic vremenar pridno učiti. Po osnovni šoli  uspešno opraviti srednjo šolo, se vpisati na fakulteto za matematiko in fiziko, če pa želimo spremljati vreme za letalstvo, pa še eno leto hoditi na  tečaj. Obisk nam je zelo veliko pomenil. Zdaj se bomo še bolj pridno učili. Kot kažejo prve ankete, bo čez dobrih 15 let kar veliko mladih vremenarjev.
Gospodu Klemenu se za to izkušnjo najlepše zahvaljujemo.
Drugošolci ter učiteljici Maja in Nataša