Srečanje z lovcem - 1. 10. 2020

V četrtek, 17. 9. 2020, smo prvošolci izkoristili lep dan in se odpravili na lovsko kočo nad sotočjem Tržiške Bistrice in Save. Na vrhu Dobrave nas je pričakal lovec Anton Markič in nas peljal v gozd.

Z zanimanjem smo prisluhnili njegovim zanimivim zgodbam in pot je zato hitreje minila. Blizu koče se nam je pridružil še en lovec in skupaj sta nam predstavila svoje delo z živalmi v gozdu.

Ker pa je bila pot kar dolga in smo bili že malo utrujeni, smo se zelo razveselili gospe Marije, ki je odprla lovsko kočo in nam postregla sveže domače krofe in čaj. V prijetni okolici smo se okrepčali, malo poigrali, lovcema zastavili še nekaj vprašanj, potem pa smo se pripravili na odhod.

Pot nazaj je bila še posebej zanimiva, saj nas je presenetil rahel dež. Ugotovili smo, da so drevesa kar dobra streha, saj so zadržala velik del kapljic. Ko je začelo deževati močneje, pa smo se ustavili pod najbolj gostimi drevesi, se okrepčali in klicali sonce. Res se je prikazalo ravno, ko smo prišli iz gozda, in v šolo smo prišli čisto suhi.

Učiteljice smo zelo ponosne na vse prvošolce, saj so brez težav prehodili skoraj 8 kilometrov.

Pripravila: Maja Ovsenik