Drugošolci v živalskem vrtu - 2. 10. 2020

V sredo, 30. 9., smo imeli drugošolci naravoslovni dan - Obisk živalskega vrta. Iz sončnega Nakla smo se pripeljali v megleno Ljubljano, a to nam ni pokvarilo našega veselja in pričakovanj. Razdelili smo se v skupine in odšli na ogled. Prva skupina je imela srečo, da je prišla ravno na hranjenje morskih levov (hranjenje živali trenutno ni javno objavljeno zaradi izrednih razmer). Navdušeni smo opazovali njune spretnosti ter uživali ob simpatičnem nastopu. Za nagrado sta dobila okusen obrok. Videli pa smo tudi druge divje živali, ki jih drugače v naravi ne bi videli nikoli: volkove, opice, žirafe, slona, kamele, geparde, lame, medvede... le opic žal nismo videli. V ogradi smo božali kozice in prašičke. Tudi v živalskem vrtu nas je kmalu pozdravilo sonce. Zadržali smo se še na zanimivih igralih, nato pa z novimi spoznanji in  pozitivnimi občutki odšli domov.