Obiskala nas je prababica Anica - 8. 3. 2019

Pred zimskimi počitnicami, 13. 2. 2019, smo v 1. a dobili prav poseben obisk. V razred je prišla gospa Anica Perne, prababica učenke Line iz 3. a-razreda.

To ni bil njen prvi obisk, saj je bila že na srečanju babic in dedkov pri svoji pravnukinji lansko leto. Ker rada prihaja med otroke - nekaj časa je tudi sama delala kot vzgojiteljica, se je našemu povabilu z veseljem odzvala.

S svojim zanimivim pripovedovanjem o svoji mladosti in šoli nekoč je pritegnila vse učence. Še bolj pa so bili presenečeni, ko je odprla škatlo, polno pletenih muckov. Iz volne jih ustvarja že več kot 25 let in vse vedno podari, saj ji je največje plačilo, ko obdarovancu na obraz pričara vesel in hvaležen nasmeh.

Presenečenj pa še ni bilo konec. Po pogovoru je gospa Anica imela za učence še eno uganko: kaj se skriva v vrečki. Nihče ne bi uganil, da so v njej še mačji mladički. Prav vsak učenec si je lahko izbral še enega malega mucka.

Gospe Anici se najlepše zahvaljujemo za obisk in mucke, želimo pa ji še veliko zdravih in zadovoljnih let. Pa seveda, da bi jo prsti še dolgo ubogali in ustvarili še mnogo pisanih muckov.

pripravila: Andreja Grašič
foto: Maja Ovsenik