Spoznavali smo Makedonijo - 17. 6. 2019

V začetku šolskega leta je v naš razred, 4. b, vstopil učenec iz Makedonije, David Jovanov. Sprva smo z njim govorili bolj malo. Tekom leta pa smo mu skupaj z učitelji pomagali, da se je naučil slovenščine.

V četrtek, 13.junija 2019, nam je ob pomoči učiteljice in svoje mamice pripravil govorni nastop. Predstavil nam je svojo domovino Makedonijo. Občudovali smo slike, poslušali Davidovo razlago in njegove najljubše makedonske skladbe. V govorjenju slovenščine je bil zelo dober. Davidova mami nam je pripravila sladko presenečenje. To so bile tri makedonske sladice. Bile so zelo okusne. Na koncu nam je David postavil izziv – opisati smo morali sebe v makedonščini.  V cirilici je napisal nekaj povedi z manjkajočimi podatki. Razvozlati smo morali njihov pomen in vnesti manjkajoče podatke. V pomoč nam je ponudil list, na katerem so bile napisane makedonske in slovenske črke. David nam je z veseljem pomagal.

Ob koncu pa smo se vsi četrtošolci iz b-ja v cirilici podpisali na tablo.

Maša Lotrič in Hana Porenta