Ruski center znanosti in kulture in razstava Šamanizem ljudstev Sibirije - 16. 10. 2019

V petek, 11. 10. 2019, smo se z IP ruščina, filozofija in turizem odpravili v Ruski center znanosti in kulture, kjer smo videli plesno dvorano, knjižnico, sliko Jantarne sobe in poslušali vodičkino tekočo ruščino in izgovorjavo ter poskušali razumeti, kar je povedala. Sicer pa je vse prevedla še v slovenščino. Šli smo tudi na veliko teraso, kjer je bil prečudovit razgled na Ljubljano in grad. Nato smo se odpravili v Slovenski etnografski muzej, kjer smo si ogledali razstavo Šamanizem ljudstev Sibirije. Razstava prikazuje šamanizem, kot edinstven fenomen svetovne civilizacije. Osredotoča se na oblike šamanizma avtohtonih ljudstev Sibirije in ruskega Daljnega vzhoda, katerega nosilci so šamani – posredniki med nebom in zemljo.

Imeli smo se super!

Živa Rakovec, 8. a, Lenka Konjar, 7. a in Justin Legat, 7. c