Ogled ruskega filma Pot navzgor «Движение вверх» - 22. 11. 2019

Film, posnet po resničnih dogodkih in motivih avtobiografije nekdanjega sovjetskega košarkarja Sergeja Belova, pripoveduje o legendarni finalni košarkarski tekmi med ekipama ZDA in Sovjetske zveze na olimpijskih igrah v Münchnu leta 1972.

Zgodba filma se začne dve leti pred olimpijskimi igrami, ko je mesto trenerja zasedel Vladimir Garanžin, s katerim se je za sovjetske košarkarje začela strma pot navzgor.

Film smo si učenci, ki obiskujemo izbirni predmet ruščina 1 in 2 ogledali v četrtek, 21. 11. 2019, v okviru 8. tedna ruskega filma v Škofji Loki.

Film je bil zelo napet in zanimiv, ker je bil posnet po resničnih dogodkih. Na koncu smo bili vsi ganjeni, ker so z zmago lahko pomagali trenerjevemu sinu.

Ogled filma vam priporočamo.

Ivana Vita Kokalj, Eva Ošaben, Ela Zupin, Lenka Konjar in Justin Legat