Muzikal in antična tehnologija za osmošolce - 10. 2. 2020

V ponedeljek, 10. 2. 2020, smo se z osmošolci odpravili na kulturni dan v Ljubljano. Najprej smo si ogledali razstavo Ideja, kjer smo kasneje imeli tudi delavnice Ali znaš prebrati Antično sporočilo, nato pa smo si ogledali še muzikal Figarova svatba.

Dobili smo se ob 8.00 zjutraj, si razdelili malico ter se odpravili na pot v Ljubljano. Ker smo bili malo prezgodnji, smo se v podhodu Maxi ustavili ter pomalicali. Nato smo odšli v Cankarjev dom, kjer smo se pripravili na voden ogled zgodovinske razstave Ideja, ki je govorila o tehnologiji v antični Grčiji. Predstavili so nam nekaj pripomočkov, s katerimi so v antiki skrivno komunicirali med sabo. Kasneje so nam pokazali tudi zametek parnega stroja, sestavo grškega gledališča ter gledaliških mask in pa nekaj starega orožja. Nato smo odšli na delavnice, kjer smo uporabili znanje z razstave, saj smo skušali razbrati sporočila, napisana na različne načine. Na koncu je sledil še muzikal Figarova svatba, ki so ga pripravili študentje II. gimnazije Maribor, English Student Theatre. Predstava se bo izvajala 6-krat in mi smo bili na prvi. S predstavo smo končali ob 14.15 in se odpravili na avtobus. Do šole smo prispeli ob 15.30 in tako se je naš kulturni dan končal.

Jaka Kuhar, 8. b