Mlade raziskovalke zgodovine - 9. 4. 2020

V letošnjem šolskem letu nas je učiteljica za zgodovino navdušila z raziskovalno nalogo Mladih raziskovalcev zgodovine na temo Poklicev v preteklosti. Zelo nas je zanimala, še posebej ker ima ena izmed nas doma muzej mlinskih kamnov, ki je prava »zlata jama«  podatkov in slikovnega gradiva. Pisale smo o starem poklicu, ki je izumrl, torej o poklicu izdelovalca mlinskih kamnov, ter o zadnjem izdelovalcu mlinskih kamnov rodbine Puhar, Francu Puharju. Raziskovale smo tudi preko anket, ki smo jih razdelile po Občini Naklo in med učenci. Pri delu smo zelo uživale in se marsičesa novega tudi naučile. In kljub izrednim razmeram smo uspele dokončati raziskovalno nalogo ter jo poslati na državno tekmovanje Mladih raziskovalcev zgodovine, ki ga organizira Zveza prijateljev mladine Slovenije.

Mlade raziskovalke zgodovine: Maja Menegalija, Ana Koselj Brejc, Ajda Jagodic, Zala Gros