Ruska bralna značka - 20. 4. 2020

Pri izbirnem predmetu ruščina 1 in 2 so učenci uspešno opravili rusko bralno značko. Zapisali so:

Kljub temu da smo doma, moramo delat za šolo. Pri ruščini 2 smo dobili nalogo, da iz ruske zgodbice naredimo strip. Pravljici je naslov Doktor in njegove živali. Govori o doktorju Jojboliju, ki je znal govoriti z živalmi. Veliko bolnih živali ga je obiskalo in on je vsem z največjim veseljem pomagal in od njega so odšle vse živali zdrave in srečne. Nekoč je k njemu prišel slabovidni konj, dal mu je naočnike in takoj je videl bolje. Kmalu so vse živali, ki so slabo videle, dobile naočnike. K njemu je prihajalo vedno več živali.

Katarina Poklukar, 8. c

Pri ruščini 1 smo morali prebrati zgodbo Doktor in njegove živali. Zgodba govori o nekem zdravniku Jojboliju, ki je imel zelo rad živali in jih je imel polno po celi hiši. Imel pa je tudi sestro Mico, ki je bila zelo huda in je hotela, da njen brat spodi živali iz hiše. On pa ji je odvrnil, da je vesel, da živijo pri njem. Z vseh strani so se, k njemu hodili zdravit, ribiči, kmetje, drvarji… Vsakemu je dal zdravilo, da se je takoj pozdravil. Nekega dne pa je, k njemu prišel konj, ki mu je v konjskem jeziku rekel, da ga bolijo oči in želi očala. Nato pa je doktor rekel konju, naj se usede in mu nataknil očala. Potem so ga nehale boleti oči. Konj se mu je zahvalil in odšel.  K doktorju so prihajale živali vseh vrst in tam dobile očala. Nobeni živali pa ni jemal denarja. Sosedovi dekleti Vanja in Tanja sta nalepili razglase, da so pri njem dobrodošle vse živali, tudi zveri. Naredili smo učni list, na katerem smo morali povezati sliko živali z njenim poimenovanjem v ruščini ter narisati živalski vrt, v katerem prebiva vsaj pet živali z ruskim poimenovanje za njih.

Justin Legat, 7. c