Raziskovanje pri naravoslovnih predmetih - 8. 10. 2018

V ponedeljek, 8. 10. 2018, smo imeli učenci devetih razredov naravoslovni dan. Ker smo se pri preteklih urah biologije učili o interdisciplinarnih vedah, smo to znanje danes tudi uporabili. Najprej smo se v športnem parku OŠ Naklo ogreli, da ne bi poškodovali mišic, kosti in sklepov. Nato smo trikrat odtekli na 30 m in svoje meritve izmerili. Naslednjo uro smo imeli preizkus hitre hoje na 2 km. Tudi te rezultate smo si zapisali. Zatem so nam izmerili krvni tlak in srčni utrip ter nas pomerili v višino. Ugotavljali smo tudi velikost svojih stopal. Vsa ta števila smo si zapisali in jih shranili, da jih bomo lahko v prihodnje primerjali s takratnimi rezultati. Zadnjo uro smo odšli v učilnice. V zvezke za fiziko smo zapisali rezultate teka na 30 m. Iz njih smo izmerili svoj pospešek in povprečno hitrost ter iz teh podatkov narisal grafe. Tako smo skupaj povezali znanje fizike in biologije ter športne sposobnosti. Naučili smo se, da je šport pomemben za naše zdravje, prav tako pa smo ponovili obdelavo podatkov in računanje. Dan nam je bil vsem zelo všeč, prav tako pa smo se nadihali svežega jesenskega zraka.

Fotografije in besedilo:

Lara Celar, 9. b