Jezikovna ekskurzija München - 2. dan - 26. 3. 2019

Drugi dan naše ekskurzije, v nedeljo, 24. 3., smo začeli z ogledom palače Nymphenburg in njenega čudovitega vrta. Pot nas je nato vodila do Olimpijskega parka v Münchnu, kjer smo se povzpeli na 291 metrov visok olimpijski stolp. S prečudovite razgledne točke smo videli vse do Allianz arene in vso okolico Münchna. Po ogledu olimpijskega parka smo se odpravili v BMW Welt oziroma BMW svet. V notranjosti smo si ogledali nove avte, motorje in "Minije". V nekatere avte in na nekatere motorje se je bilo mogoče usesti. Naša zadnja postojanka je bila Bavaria Filmstadt oziroma Bavarsko filmsko mesto. Vodič nam je pokazal številne filmske trike, podmornice, vikingške vasi in veliko scen iz filmov. Najbolj poznana scena je bila iz Asterixa in Obelixa. Ogledali smo si tudi kratek film v 4D. Po ogledu je bil čas za kosilo in smo odšli v McDonalds. Po kosilu smo si še ogledali muzej ter še en kratek film. Po končanem ogledu filmskega mesta pa nas je čakala še pot domov.

Jakob Geister