vrtec

Vrtec Mlinček

Zdravje v vrtcu - 27. 7. 2016

Poročilo projekta za šolsko leto 2015/16

Vrtec Mlinček se je v letošnjem šolskem letu priključil projektu Zdravje v vrtcu, ki ga izvaja Nacionalni inštitut za javno zdravje. Tekom šolskega leta smo sledili načelu Čas je za dober tek. V vseh oddelkih, ki so v projekt vstopili, so potekale zanimive dejavnosti s področja varovanja zdravja. Otroci so na igriv in poučen način pridobivali veščine za ohranjanje in krepitev zdravja ter spoznavali in uživali zdravo hrano. Prav hrani so dali velik poudarek v oddelku 5, kjer so imeli otroci celotno šolsko leto možnost vonjati, tipati, pripravljati in uživati najrazličnejše vrste sadja in zelenjave.

Pri delu v oddelkih smo se dotikali različnih področij, velik poudarek pa smo dali tudi dobremu počutju vseh otrok. Trudili smo se, da smo pri otrocih vzpodbujali prijateljske odnose, načine reševanja konfliktov z jaz sporočili, da so otroci radi prihajali v vrtec ter se med nami počutili varno in sprejeto. Poleg krepitve psihosocialnega zdravja smo s pozitivnim zgledom vzpodbujali otroke k skrbi za osebno higieno, higieno prostorov, k uživanju zdrave hrane, z otroki smo se veliko gibali na različnih površinah, ki jih naš vrtec ponuja (travnik, gozd, sodobno opremljeni telovadnica in igrišče, sanjarnica) ter preko različnih dejavnosti ozaveščali k varnemu bivanju na soncu.

Zapisala: Mojca Jamnik, koordinatorica projekta Zdravje v vrtcu za Vrtec Mlinček

domov | šola | dogodki | pouk | učenci| starši | zaposleni | vrtec