vrtec

Bambino.si

Vrtec Mlinček

Sapramiška - 8. 2. 2018

Ogledali smo si predstavo Sapramiška v izvedbi strokovnih delavk vrtca.

Na robu travnika je stala hiška in v njem je imela svoj dom miška Sapra. Od sestrične je v dar dobila tri lešnike. Ko je hotela prvega pojesti, si je zlomila zob. Odločila se je, da bo odšla poiskat pomoč. Najprej je srečala zajca, ki se ni zmenil zanjo. Prišla je do veverice, ki ji je lešnik raje pojedla kot strtega vrnila miški. Pricapljala je do žabice, ki ji je želela pomagati, a je nehote vrgla lešnik neznano kam. Tako je miška ostala brez dveh lešnikov. Žabica je miško prepričala, da gre k zobozdravniku, ki ji bo popravil zlomljen zob. Zobozdravnik detel ji ga je hitro popravil in Sapramiška je veselo odkorakala domov. Na poti je srečala mačko, ki jo je želela pojesti, a prebrisani miški je uspelo pobegniti. Doma je končno ugriznila v tretji lešnik, a na največjo žalost je bil prazen. Miška je bila strašansko razočarana. Jokala je celo noč, slišal jo je mišji strahec kateremu se je zasmilila, odpeljal do čarobnega grma z lešniki. Sapramiška si jih je nabrala kolikor jih je lahko nesla in jih doma veselo pojedla.

Pripravila: Erika Gasar

domov | šola | dogodki | pouk | učenci| starši | zaposleni | vrtec