vrtec

Bambino.si

Vrtec Jelka

Virtualni DAN ODPRTIH VRAT VRTCA JELKA - 5. 3. 2021

Dobrodošli na našem virtualnem ogledu vrtca Jelka v Dupljah.

V videoposnetku si lahko ogledate naše prostore in vsaj malo začutite utrip življenja v vrtcu.

Povezava do posnetka: https://vimeo.com/519111854

Pripravila: Matjaž Zupin Muzik in Gabrijela Masten

Besedilo v posnetku:

Vrtec Jelka  je del stavbe, kjer je tudi podružnična šola. Učenci imajo svoj vhod, vrtčevski otroci pa svojega.

Vstop v vrtec.

Garderoba za otroke. Vsak otrok ima svojo garderobno omarico, ki je označena z znakom.

V vrtcu imamo 4 igralnice, tri so v pritličju, ena (za najstarejše predšolske otroke) je v nadstropju.

Pri vhodu v vsako igralnico je tudi razstavni pano za otroške izdelke ter oglasna deska za starše.

Igralnica za najmlajše (odd1).

Oprema v igralnici je primerna starosti otrok, njihovim potrebam. Nekaj je trip trap stolov, nekaj pa je stolčkov (kock) primernih za najmlajše. Tukaj je prostor za nego, s previjalno mizo, z umivalniki, s sanitarijami.

Vsaka igralnica ima svojo pokrito teraso, ki omogoča, da so otroci lahko zunaj tudi v slabem vremenu. Terasa ima izhod na travnato površino, igrišče.

Igralnica 3-4 let

Velika, prostorna, svetla, tudi s svojim sanitarijami. Igralnica je razdeljena na več kotičkov za igro in tudi za umik. Prav tako ima izhod ne teraso.

Skozi hodnik mimo zbornice - pedagoške sobe naprej do igralnice 2-3 let.

Pojdimo še po stopnicah v nadstropje, kjer je še ena (četrta) igralnica, namenjena najstarejšim predšolskim otrokom v vrtcu.

Igralnica je poleg učilnic, torej že v delu, kjer se nahajajo šolski prostori. Tako lahko otroci že zadnje leto obiskovanja vrtca »začutijo« šolski utrip in je tako lahko za njih prehod v 1. razred lažji.

Otroci uporabljajo tudi šolsko telovadnico, ki jo imajo še posebno radi. V stavbi je tudi knjižnica.

V vrtcu si prizadevamo, da otroci večina časa preživijo zunaj na prostem. Zraven vrtca je je gozd, kamor otroci zelo pogosto zahajajo. Poleg igrišča z igrali je tudi športno igrišče, ki ga otroci lahko vsakodnevno uporabljajo.  Vrtec se nahaja na vasi, kjer je veliko možnosti za lepe sprehode v lepi naravi.

Hvala, da ste spremljali ta virtualni ogled.

Lep pozdrav od vseh nas iz vrtca – NASNIDENJE.

domov | šola | dogodki | pouk | učenci| starši | zaposleni | vrtec