dejavnosti

Tudi drugo leto projekta bomo urili kritično mišljenje

V drugem letu projekta smo se učiteljice Tina Žagar Pernar, Špela Knez, Maruša Jazbec Colja in Tatjana Lotrič Komac odločile, da bomo veščino kritičnega mišljenja urile predvsem med učenci 8. a, hkrati pa tudi pri dveh skupinah slovenščine, kar pomeni, da je bo v projekt vključenih okoli 40 učencev.
Vsebinsko bomo nadaljevale z načrtnim in sistematičnim spodbujanjem razvoja kritičnega mišljenja kot celote čustveno-motivacijskih dispozicij in kognitivnih veščin, predvsem pa kot tisto veščino 21. stoletja, ki bo otrokom pomagala pri izzivih prihodnosti. Učenci bodo tako prednostno urili veščino spraševanja – razlikovali bodo med vrstami vprašanj, ločevali vprašanja na različnih taksonomskih stopnjah, sami bodo postavljali vprašanja.

OŠ Naklo, 2008