dejavnosti

Zadnje srečanje udeležencev projekta Abracadabra

Učitelji naše šole smo se v maju udeležili 7.  in hkrati zadnjega delovnega sestanka v mestecu Milevsko na jugu Češke. Predstavili smo končne rezultate izvajanja projektov znotraj vsake šole, večino časa pa smo posvetili evalvaciji. Srečanje je potekalo v sproščenem vzdušju.
Učenci in učitelji gostujoče šole so pripravili zanimiv program, kjer so prikazali njihove tradicionalne otroške ljudske plese. Ogledali smo si šolo in dva vrtca. Predstavili so nam način izvajanja pouka. Udeležili  smo se tudi keramične delavnice, kjer smo oblikovali glino in barvali keramični znak projekta. Nato smo se srečali z županom mesta Milevsko in si ogledali mestno hišo, cerkev z zelo zanimivo zgodovinsko razstavo o razvoju Češke od prazgodovine naprej. Obiskali smo tudi samostan,kjer smo prisostvovali čudovitemu otroškemu koncertu. Ogledali smo si dva gradova, Orlik in Zvikov ter mesto Pisek.

Zapisala Lidija Derlink

OŠ Naklo, 2008