dejavnosti

Mladi turistični vodiči

Prav na trinajstega v maju smo se učenci iz 7. a odpravili na kolesarski izlet. Tokrat ni bila vodička učiteljica Daša Šter, ampak učenci. Vsak del poti je izlet vodil drug učenec.

Naša prva postaja je bila na Poličarjevi kmetiji, kjer nam je sošolka Jera predstavila njihov Muzej mlinskih kamnov. V muzeju je predstavljena zgodovina rodbine Puhar, ki je začela izdelovati mlinske kamne. Pridružila se nam je tudi razredničarka Tina Primožič in skupaj smo lahko poskusili različne sire, jagodni jogurt in mošt. Poskusili smo sir za pečenje, mladi dimljeni sir, mladi sir z orehi in poltrdi sir.

Pot smo nadaljevali na Okroglo, kjer smo si ogledali graščino mngr. Toma Zupana, ki jo je po svoji smrti zapustil slepim in slabovidnim. Tudi park je prilagojen slepim, saj jim olajša prepoznavanje rastlin, hojo ... Počasi smo se odpravili nazaj do šole. Vozili smo mimo nogometnega igrišča in prek železniške proge.

Nina Iličič

Fotografije: Jera in Kocelj Jagodic