Devet tekmovalcev z najvišjimi priznanji - 10. 6. 2019

Med številnimi tekmovalci, ki vsako leto sodelujejo na športnih tekmovanjih in na tekmovanjih iz znanj, je bilo v tem šolskem letu v Osnovni šoli Naklo 9 tekmovalcev, ki so posegli po najžlatnejših prizanjih. Tako tekmovalce kot njihove mentorje je ravnatelj Milan Bohinec sprejel v petek, 7. 6. 2019, in jim podaril knjižno nagrado. Ob tem je povedal, da je zelo ponosen na njihovo delo in dosežke, saj s tem ponašajo glas o uspešnosti dela v šoli po celotni državi, predvsem pa je poudaril, da s tem dokazujejo tudi, da se morata tako talent kot marljivo delo sešteti, če želimo biti najboljši. Najuspešnejši med njimi je bil Gašper Jošt iz 9. b, ki je prejel 4 zlata priznanja iz znanj.

Najuspešnejši tekmovalci in področje, s katerega so prejeli zlato priznanje oz. izjemno uvrstitev v državi:

Ajda Jošt, 3, b: 1. mesto v skokih z alpskimi smučmi; Gal Mihelič, 7. b: 2. mesto na Eko kvizu (mentorica Jasna Omerzu), Štefan Jošt, 7. c: tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni (mentorica Barbara Vevar), Vegovo priznanje – matematika (mentorica Špela Knez) in 2. mesto na Eko kvizu (mentorica Jasna Omerzu), Anže Konjar, 7. c: tekmovanje iz znanja o geografiji (mentorica Jasna Omerzu) in Vegovo priznanje - matematika (mentorica Špela Knez), Neža Meglič, 8. a: 1. mesto na državnem tekmovanju v alpskem smučanju, Nejc Sušnik, 8. b: Vegovo priznanje - matematika (mentorica Tihana Smolej), Stefanovo priznanje – fizika (mentorica Špela Knez), 2. mesto na Eko kvizu (mentorica Jasna Omerzu); Nina Drinovec, 9. a: Cankarjevo priznanje – slovenščina (mentorica Jasna Zupan), Lara Celar, 9. b: Proteusovo priznanje – biologija (mentorica mag. Špela Eržen), Gašper Jošt, 9. b: Dominkovo priznanje – astronomija (mentorica Špela Knez), Vegovo priznanje – matematika (mentorica Tihana Smolej), tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni (mentorica Barbara Vevar) in Stefanovo priznanje – fizika ter Maj Logonder, 9. b: Proteusovo priznanje – biologija (mag. Špela Eržen), zgodovina (mag. Marjeta Šifrer).