Izziv tedna za 6. razred - 19. 4. 2020

Pozdravljeni, šestošolci in šestošolke!

Najbrž ste že opazili, da vam učiteljice angleščine vsak teden damo izziv tedna. Do zdaj smo izzvale 9., 8. in 7. razred. Ta teden ste izzvani vi. Sedmošolci so morali prejšnji teden s pomočjo čustvenčkov napisati naslove, ki jih zdaj vam postavljamo kot izziv.

Naslovi filmov, knjig, risank ali pesmi v priponki so prikazani samo s čustvenčki (emojiji). Naslovi so lahko prikazani tako, da slike prikazujejo vsebino ali pa so slike namesto besed, ki sestavljajo naslov. V pomoč smo spredaj zapisali, katera zvrst je predstavljena.

Vaša naloga je, da poskusite uganiti čim več naslovov in rešitve po mailu pošljete svoji učiteljici angleščine do petka, 24. 4. 2020, do 16.00. Kot rešitev pošljite ta dokument in poleg vsake številke zapišite naslov, ki mislite, da je prikazan.

Želimo vam veliko zabave in uspeha pri reševanju. Hkrati pa se zahvaljujemo Tini, Maši, Gabru, Evi J., Evi Z. M., Krištofu, Jonatanu, Kaji, Nini, Emi, Klari, Taji, Justinu, Roku, Galu, Blažu, Eli, Evi O. in Sari A. H. za sodelovanje pri izzivu prejšnjega tedna. J

učiteljice angleščine

Priloge