Še 5 zlatih tekmovalcev - 24. 6. 2020

Ravnatelj Milan Bohinec je v torek, 23. 4. 2020, organiziral še drugo srečanje z učenci, ki so osvojili zlata priznanja. Zanje so devetošolci izvedeli že po uradnem zaključku šolskega leta. Ob srečanju je povedal, da so svoje znanje dokazali tudi izven okvirov učnih načrtov, se izkazali tudi v neobičajni letošnji situaciji. Zaželel jim je, da bi tudi v prihodnje uspeli najti tako dobre mentorje, ki so jih spremljali letos. Dober mentor zna tekmovalca usmeriti in mu dati potreben zagon, je še poudaril ravnatelj.

Priznanja so prejeli:
Nejc Sušnik, 9. b, zlato Preglovo priznanje (mentorica Nataša Černilec), zlato priznanje v programiranju - Scratch (mentor Marko Ribič),
Ajda Jagodic, 9. b, zlato priznanje na državnem tekmovanju mladih raziskovalcev zgodovine, Zala Gros, 9. b, zlato priznanje na državnem tekmovanju mladih raziskovalcev zgodovine, Ana Koselj Brejc, 9. a, zlato priznanje na državnem tekmovanju mladih raziskovalcev zgodovine, Maja Menegalija, 9. a, zlato priznanje na državnem tekmovanju mladih raziskovalcev zgodovine. Mentorica vsem štirim tekmovalkam, ki so oddale raziskovalno nalogo, je bila mag. Marjeta Šifrer.