Kultura

Lov za izzivi in ilustracije besednih zvez ob Evropskem dnevu jezikov - 27. 9. 2020

V petek, 25. 9., med glavnim odmorom je bil Dan povezanosti namenjen Evropskemu dnevu jezikov, ki ga vsako leto praznujemo 26. septembra. Učenci, v skupinah po tri, so se lahko prijavili na Lov za izzivom. Vsak razred je dobil svoj namig o tem, kje se naloge skrivajo. Ko so listek našli, so ga morali čim hitreje rešiti. Ekipe so bile zelo iznajdljive in najuspešnejše so si prislužile lepo nagrado.

V 6. razredu so bile zmagovalne tri ekipe, in sicer Tim, Andraž in Uroš iz 6.a, Ines, Nika in Brina iz 6.c in Manca, Katja ter Maša iz 6.b.

V 7. razredu sta bili dve zmagovalni ekipi, in sicer Julija P., Žana in Estera ter Pia, Ela in Nik iz 7.b.

V 8. razredu so zmagale Sara A. H., Sara F. in Eva O. iz 8.c.

V 9. razredu so zmagali Eva C., Ana P. in Urban iz 9. a.

Čestitke zmagovalcem in vsem udeležencem.

Na razredni stopnji so učenci sodelovali tako, da so ilustrirali tri besedne zveze (priti na zeleno vejo, give me a hand, einen Frosch im Hals haben) na čim bolj domiseln način. Prejeli smo 19 izdelkov in med njimi izbrali 8 najboljših. Najbolj izvirni so bili: Neža Z., 5.D, Sofia L. in Ajna, 4.B, Živa S. in Jan, 4.D ter Lara, Grega in Maj, 5.P. Risbe si lahko ogledate na oglasni deski pri jedilnici.

Čestitke zmagovalcem in prav vsem ilustratorjem.

Oglejte si tudi fotografije.

učiteljice jezikov