V Sorici - 1. 10. 2020

V sredo, 23. 9. 2020 smo se učenci 4. razreda odpeljali v Sorico. Tam smo si ogledali rojstno hišo Ivana Groharja.

Najprej smo se šli preobut v galerijo. Nato smo se odpravili v glasbeno učilnico, kjer smo spoznali zelo veliko glasbil. Ko nas je gospod Gašper učil igrati, je bilo kar zabavno. Potem smo imeli koncert za učiteljico in učitelje iz Češke. Jaz sem igral na metalofon. V galeriji smo si ogledali Groharjeve najbolj znane slike. Te so Sejalec, Škofja Loka v snegu, Pomlad, Macesen in Cvetoča jablana.  Nato smo šli v atelje, kjer smo risali Groharja.

Lovro Žiberna, 4.a

V sredo, 23.9., smo šli četrtošolci na kulturni dan v Sorico, na ogled Groharjeve hiše.

Ko smo prispeli, smo pojedli malico in videli dva lepa nočna metulja. Šli smo v likovno delavnico, usedli smo se za klopi, vzeli svinčnik in začeli risati portret Ivana Groharja. Vstopili smo tudi v glasbeno delavnico. Usedli smo se na klop, gospod Gašper pa nam je predstavil glasbila. Ko nam jih je predstavil, smo sestavili bend, Super pavke. Igral sem na ksilofon. Nato smo šli v galerijo, kjer smo videli slike Ivana Groharja in njegovo zibko. Šli smo tudi v muzej, kjer smo videli stare predmete.

V avtobusu sem se pogovarjal z učiteljico in Davidom. Med potjo domov sem videl tudi Savo Dolinko.

Jaka Slavec, 4.b