Kit s plaže v Lutkovno gledališče Ljubljana - 17. 11. 2018

V četrtek, 15. 11. 2018, smo učenci, ki se pripravljamo na Cankarjevo tekmovanje, in drugi gledališki navdušenci odšli v Ljubljano.

V Lutkovnem gledališču Ljubljana smo si ogledali predstavo z naslovom Kit na plaži, prirejeno po istoimenskem romanu Vinka Möderndorferja.

Zgodba govori o živahni in radovedni najstnici Niki, ki se s starši preseli in mora zadnji razred osnovne šole obiskovati v novem okolju in z novimi sošolci. Nika je priljubljena, zgovorna in duhovita. Hitro se vključi v družbo in si najde prijatelje. Vse je lepo in prav, vendar le na videz, saj ima Nika veliko skrivnost, ki je ne zaupa nikomur. Toda skrivnost sčasoma pride na dan in pretrese njene prijatelje. Ti se začnejo Nike izogibati, dokler jih tragičen dogodek spet ne poveže.

Opazili smo nekaj razlik med knjigo in predstavo, vendar je predstava zajela bistvo in odlično prikazala zgodbo.

Prepričana sem, da je ogled te predstave pripomogel k boljšemu razumevanju besedila in da smo zdaj na tekmovanje bolje pripravljeni.

Besedilo: Sara Žnidar, 9. b

Fotografije predstave so last Lutkovnega gledališča Ljubljana.