Občinska prireditev ob kulturnem prazniku - 14. 2. 2019

V sredo, 6. 2. 2019, je bila v Kulturnem domu v Podbrezjah občinska prireditev ob kulturnem prazniku. Pripravilo jo je Kulturno društvo Tabor v sodelovanju s Podružnično šolo Podbrezje.

Osrednja nit prireditve je bila predstavitev monografije  pisateljice Mimi Malenšek.  Rodila se je 70 let po Prešernovi smrti in bi te dni praznovala 100. rojstni dan.

Na prireditvi so imeli govor g. župan Ivan Meglič, novinarka Alenka Puhar in predsednica kulturnega društva Daca Perne.  Jožef Perne, Milan Debeljak in Tone Strlič pa so predstavili odlomke iz monografije.

Prireditev sta povezovala nekdanja učenca PŠ Podbrezje Sara Kidan in Peter Grašič.

Program je popestril pevski zbor podružnične šole z zborovodkinjo Jano Lamberšek Starbek, vokalistom Blažem Tepušem in pianistko Majo Ovsenik.

Prisluhnili pa smo tudi pogovoru o pesnitvi Krst pri Savici in zgodovinskem romanu Črtomir in Bogomila med  Mimi Malenškovo in Francetom Prešernom.  Zaigrala sta ju Tina Primožič in Marko Kavčič.

Tanja Kokalj