Likovno snovanje - Benetke - 1. 4. 2019

V soboto, 23.3.2019, smo se učenci predmetov Likovno snovanje 1,2 in 3 ter Filozofija odpravili na strokovno ekskurzijo v Benetke. Slovenijo smo zapustili že v zgodjnih jutranjih urah in se z avtobusom odpeljali v Benetke, kamor smo prispeli okrog desetih dopoldne. Najprej smo obiskali otok Burano, kjer smo učenci Likovnega snovanja 1 in 2 risali buranske ulice, devetošolci pa so mesto kar fotografirali. Ko smo zaključili, smo se z ladjico podali na otok Murano, kjer smo imeli priložnost opazovati mojstra z muranskim steklom pri delu. Naš zadnji del ekskurzije so bile še Benetke, kjer smo si ogledali znamenito Doževo palačo in kapelo, gondoljerje, Markov trg, stebra Sv. Marka in Sv. Teodorje in druge znamenitosti. Po ogledu smo imeli še uro prostega časa, za tem pa smo se sprehodili do ladjice, ki nas je odpeljala proti avtobusu. Slovenijo smo dosegli v večernih urah in prepričana sem, da smo se na ekskurziji veliko naučili, se zabavali ter uživali v čudovitem sobotnem dnevu.

Ana Koselj Brejc, 8.b

fotografije Nikita Prestar Baltič