Kaj vse se da izdelati iz lesa? - 15. 2. 2020

V četrtek,13. 2. 2020, smo imeli učenci šestih razredov tehniški dan z naslovom lesna gradiva.

Eno uro smo bili v računalnici, kjer smo si najprej prebrali vse o lesu na računalniku in odgovore zapisali na učni list, nato pa smo rešili še preverjanje prav tako na računalnik. Ena ura je bila namenjena učenju v šolski knjižnici, kjer smo reševali učni list in odgovore iskali v učbeniku za tehniko in tehnologijo.

Za eno uro smo se odpravili v mizarstvo Zadnikar, kjer so nam razkazali pravo mizarsko delavnico in vse delavne stroje, ki jih uporabljajo pri obdelovanju lesa.

Dve uri pa smo se urili v šolski delavnici, kjer sta nam učiteljici Katarina Gorenc in Majda Kovačec pripravili osem različnih delavnih mest, na katerih smo preizkušali, kako se da delati z lesom.

Tehniški dan nam je bil tako všeč, da bi ga še kdaj ponovili.

Taja Golc, 6. a
FOTO: Jelena Vukelić in Matija Šavs, 6. a