Ekskurzija v Posočje - 17. 9. 2020

16.9.2020 so učenci 9.razredov obiskali Posočje.

EKSKURZIJA V POSOČJE

V sredo, 16.9.2020, smo se devetošolci odpravili na ekskurzijo v Posočje.

Ob 7.10 smo se dobili na avtobusni postaji in se odpravili na pot. Peljali smo se po avtocesti. Naš prvi cilj je bila Ruska kapelica. Ko smo se tam pogovorili, smo šli še do koče Na gozdu, kjer smo imeli zajtrk. Privoščili  smo si pa lahko  tudi čaj ali posladek. Nato smo šli naprej čez mejni prehod Rateče in prišli v Italijo. Šli smo mimo Rabeljskega jezera do doma TNP na Logu v Trenti. Nato smo šli po isti poti nazaj. Ustavili smo se še v trdnjavi Kluže, nato na Ravelniku, kjer smo si ogledali, kako je izgledala Soška fronta med 1. sv. vojno. Zelo so nam bila všeč tudi lepa korita Soče.  Na koncu pa smo se vstavili še na Zelencih, kjer smo si ogledali izvir reke Save.

Na koncu smo se vrnili domov. Tako je bila naša ekskurzija končana. Imeli smo se zelo lepo in tudi veliko novega smo se naučili.

Jaka kuhar,9.b