učenci

projekti
  kotički učiteljev

Razstava Ana Frank - zgodba za sedanjost

Razstava Ana Frank – Zgodba za sedanjost poteka v okviru projekta »Ob meji« med Avstrijo in Slovenijo, ki so ga podprli:

Nizozemsko veleposlaništvo v Ljubljani
Avstrijski kulturni forum v Ljubljani
Zvezno ministrstvo za šolstvo, umetnost in kulturo
Nacionalno združenje Republike Avstrije za žrtve nacionalsocializma
Dežela Koroška in
Združenje slovenskih organizacij na Koroškem

Razstava je bila pripravljena v hiši Ane Frank v Amsterdamu leta 2002 in od takrat dalje potuje po šolah, na katerih gostuje od 2 do 3 tedne. V tem času jo vsaka šola uspešno predstavi svojim učencem ter ostalim obiskovalcem.

Nekaj učenk in učencev naše šole se je v preteklih dneh udeležilo izobraževalnega seminarja v Celovcu. Skupaj z dijaki dveh avstrijskih in ene slovenske gimnazije smo se naučili, kako postati vodnik po razstavi Ana Frank. Upamo, da nam bo uspelo pritegniti vašo pozornost in vas za trenutek prestaviti v čas 2. svetovne vojne.

Ob omenjeni razstavi bo na šoli postavljena tudi spremljevalna razstava Partizanski otroci, videno pa bodo pomagale osvetliti tudi različne tematsko obarvane delavnice. Ogledi, za večje skupine tudi vodeni, bodo možni vse do 14. aprila, ko se bo razstava preselila na drugo šolo.

Pripravil: Jaka Gubanc