učenci

projekti
  kotički učiteljev

Shema šolskega sadja in zelenjave v šolskem letu 2015/16

Naša šola je bila v šolskem letu  2015/16 vključena v izvajanje sheme šolskega sadja in zelenjave. Projekt je ukrep skupne kmetijske politike EU, s katerim želijo doseči večje uživanje sadja in zelenjave pri učencih in s tem vplivati na izboljšanje prehranjevanja v mladostniški dobi. Šola je upravičena do povrnitve stroškov nabave sadja in zelenjave v vrednosti 6 EUR/učenca.

Učencem smo razdeljevali sveže sadje in zelenjavo poleg redne šolske prehrane. Razdeljevali smo enkrat tedensko ob sredah preko celega šolskega leta. Letos je bilo skupaj 22 razdelitev. Delili smo: jagode 7-krat, klementine 6-krat, jabolka, hruške, grozdje po 2-krat in češnje 1-krat. Zelenjave v tem šolskem letu nismo razdeljevali.

Učenci razredne stopnje so sadje pojedli v razredu skupaj z učiteljico. Učencem predmetne stopnje pa je bilo sadje na voljo v šolski jedilnici med glavnim odmorom in po njem. Nad dodatno ponudbo sadja so učenci navdušeni in ga lepo pojedo.

S shemo šolskega sadja in zelenjave bomo nadaljevali tudi v naslednjem šolskem letu.

Zapisala : Nataša Černilec