učenci

projekti
  kotički učiteljev

Po Avstriji Danska, v aprilu srečanje v Sloveniji

V drugem in hkrati zadnjem letu projekta Turistična pisarna smo se v prvem tednu oktobra učitelji naše šole skupaj s partnerji z Danske, Nizozemske in iz Francije udeležili prvega letošnjega projektnega sestanka v Avstriji. Gostitelji dveh šol, in sicer v Unterweissenbachu in Rohrbachu, so nam pokazali svojo šolo, predstavili avstrijski izobraževalni sistem ter številne dejavnosti na šoli. Ob tej priložnosti smo na šoli v Rohrbachu slovesno otvorili turistično pisarno.

Naslednje srečanje učiteljev, sodelujočih v projektu, bo januarja na Danskem, v aprilu pa bodo učitelji iz partnerskih šol prišli v Slovenijo. Z njimi bodo iz vsake države prišli tudi po štirje učenci, ki jih bodo gostili naši učenci. Slednji bodo v maju lahko odšli na tridnevni obisk v Avstrijo, in sicer v Rohrbach.

Tatjana Lotrič Komac

Fotografije Milan Bohinec