učenci

projekti
  kotički učiteljev

Skorajšnji zaključek projekta aprila v Sloveniji

V okviru projekta bomo v od 20. do 25. aprila gostili učitelje in učence iz Avstrije (dve šoli), z Danske, Nizozemske in iz Francije. S tem obiskom se bo dvoletni mednarodni projekt v grobem zaključil.

Program obiska v Sloveniji je zasnovan tako, da bomo gostom pokazali delo v šoli, našo kulturo in vsakdanje življenje ter izbrane turistične znamenitosti. Tako bodo gostje z nami v šoli sooblikovali dan jezikov, torej se bomo učili jezike drug drugega. Med izleti smo pripravili obisk Bleda, Ljubljane, Vršiča, Planice, Vilenice, solin in Pirana. V večernem programu bodo v četrtek, 22. 4., lahko prisluhnili koncertu pevskih zborov pod vodstvom učitelja Marka Kavčiča. Del vsakega obiska pri sodelujočih šolah je tudi odprtje turistične znamenitosti, ključnega dela projekta. V Naklem bomo tako odprli sončno uro, ki jo skupaj z učenci že pripravljata učitelja Bojana Marinšek in Milan Bohinec.

Učitelji in spremljevalci bodo nastanjeni v hotelu Marinšek, učenci pa pri družinah naših učencev. Slednji bodo v juniju potovali v Avstrijo, kjer jih bodo gostili učenci iz šole v Rohrbachu. Za organizacijo izmenjave skrbi učiteljica Maruša Jazbec Colja.