učenci

kotički učiteljev
  Zaključeni projekti
  Mednarodni projekt Comenius - Odpiramo naše meje preko emocij

V letošnjem šolskem letu nadaljujemo z izvajanjem in koordinacijo mednarodnega projekta z naslovom Odpiramo naše meje preko emocij, ki povezuje partnerske šole iz treh evropskih držav: Poljske, Danske in Slovenije.

Namen projekta je spodbujanje čustvene inteligence, povezovanje učencev iz različnih držav in okolij ter vzpostavljanje prijetne šolske klime.

Sodelovanje v partnerstvu nam omogoča, da učenci lažje razumejo, da se ljudje in narodi med seboj razlikujemo, vendar smo si podobni na ravni čustvovanja in dojemanja sveta.

Učenci se bodo še naprej  preko raznolikih dejavnosti učili prepoznavati in izražati različna čustva ter se nanje ustrezno odzivati. Tako bodo lažje prepoznavali svoja občutja in potrebe ter razumeli potrebe drugih.

V mesecu oktobru bomo z dvajsetimi učenci naše šole gostovali na Poljskem, v mesecu marcu pa bomo gostili učence iz Danske in Poljske. Z učenci in učitelji bomo ob zaključku projekta pripravili  kulturno prireditev. Več informacij o projektu bo moč spremljati na spletni strani šole in na skupni Facebook strani projekta.

Facebook - povezava do projekta: https://www.facebook.com/openingborders?fref=ts