učenci

kotički učiteljev
  Zaključeni projekti
  Čustva odpirajo um

Po koncu mrežnega inovacijskega projekta, v katerem smo sodelovali tri leta, bomo tudi v tem šolskem letu zaradi aktualnosti z delom nadaljevali. S projektom želimo ustvariti ugodno klimo v razredih prvega triletja, kjer se bodo učenci počutili sprejete in jih bo spodbujala k aktiviranju svojih potencialov, kjer bo možno učiti se biti in sodelovati.

Šolska projektna skupina pripravlja  različna gradiva za učiteljice prvega triletja, ki nato aktivnosti same izvedejo z učenci v razredu. Velikokrat izhajamo iz zgodbe ali risanke, tako da se učenci vživijo v junake oz. situacije, nato pa pripravimo različne dejavnosti, ki so vezane na zgodbo oziroma temo, o kateri se pogovarjamo.

Pripravljene dejavnosti potekajo v obliki socialnih in interakcijskih iger pa tudi drugih aktivnosti (npr. plesa), sledi jim pogovor, ki je usmerjen v razmišljanje in občutenje vsebin. S tem želimo spodbujati in omogočati razvijanje čustvene in socialne zrelosti otrok, graditi čustveno inteligentnost preko komunikacije, povratnih informacij, odnosov in zgledov, hkrati pa učiteljicam omogočiti še bolj individualiziran pristop preko še boljšega razumevanja in poznavanja učencev.