vrtec

Bambino.si

Vrtec Mlinček in Jelka

Zdravje v vrtcu - 27. 7. 2021

Obe enoti sta vključeni v program Zdravje v vrtcu, ki deluje pod okriljem Nacionalnega inštituta za javno zdravje. V projektu so tudi v tem šolskem letu sodelovali vsi oddelki.

Vzgojitelji smo v okviru projekta pripravljali dejavnosti iz vseh vzgojnih področij in poskrbeli, da so se med seboj prepletale ter bile pestre in raznolike. Otrokom smo pripravili veliko gibalnih dejavnosti, uživali smo zdravo prehrano, ki smo jo pripravljali tudi sami, razvijali smo zdrave medsebojne odnose, medgeneracijsko sodelovali, spoznavali  kako srbeti za svoje zdravje in zobe, velik poudarek pa smo dali tudi na sproščanje in umirjanje ter otroke ozaveščali, da tudi to pripomore k ohranjanju našega zdravja.

Prepričani smo, da so otroci dobili kar nekaj znanja in zavesti o varovanju in ohranjanju zdravja, kar je tudi namen tega projekta.

Saša Zupan, koordinatorica projekta

domov | šola | dogodki | pouk | učenci| starši | zaposleni | vrtec